Nový GSM klíč PGM-AC01

Představujeme Vám nový GSM klíč PGM-AC01. Jak již název naznačuje, jedná se o GSM moduly s podporou napájení střídavým napětím. Rozšířili jsme rozsah napájení, aby nebylo nutné používat zbytečné a drahé zdroje. Tím se taky snížil potřebný prostor pro montáž modulu a troufáme si tak tvrdit, že náš GSM klíč je teď nejmenší na světě.

 

 

Co se změnilo?

  • napájení má větší rozsah a podporuje střídavé napětí 12-24V DC/AC
  • rozměry – modul je menší a mnohem pevnější
  • SIM karta – menší formát, lepší držák
  • firmware – kompletně přepracovaný, více ochran, jednodušší nastavení
  • cena – nový GSM klíč je levnější

 

Abychom nepopisovali vlastní produkt, napadlo nás požádat o krátkou recenzi obchodního partnera, který naše GSM klíče již několik let montuje. Ochotně souhlasil.

První změnu, které si na první pohled všimnete prodělala mechanická konstrukce modulu. Radikální zmenšení je znát na první pohled, celý modul je navíc opravdu tuhý, nic se nehýbe, vše perfektně pasuje do sebe. Svorkovnice je nasouvací, což umožní pohodlnou montáž a demontáž z pohonu například při manipulaci se SIM kartou, nebo anténou.

Na krabičce nenajdete žádné šroubky, montáž se provádí jednoduše přiloženým stahovacím páskem, nebo volitelně suchým zipem, který výrobce dodává za příplatek. Je škoda, že suchý zip není přímo v balení, na druhou stranu modul je tak malý a lehký, že fixace stahovacím páskem se mi jeví jako dostatečná.

Co v balení najdete a co rozhodně potěší je přiložený mini šroubovák. Svorkovnice je kvalitní, ale její šroubky jsou menší, než ty, které se vyskytují ve většině pohonů. Díky přiloženému šroubováku tak nebudete muset prohrabávat nářadí a hledat správnou velikost.

Menší je u tohoto GSM klíče skoro vše a proto i SIM karta se nevyhla dnešnímu trendu zmenšování. Vzhledem k tomu, že všichni operátoři dnes již nabízejí SIM karty s vylamovacími okénky a lze tak jednoduše vyloupnout rozměr microSIM, nevidím v tom žádný problém. SIM karta skvěle pasuje do držáku, drží v něm jistě, nic se nekýve, ani nevyčnívá z modulu. Proto pokud byste měli pochybnosti, že se SIM vibracemi může vyklepat z držáku ven, není problém štěrbinu přelepit například izolační páskou. Já jsem nic nelepil a vše v pohodě drží. Montoval jsem mnoho starších modulů a vyčnívající SIM karta občas dělala problémy. SIMku lze navíc pohodlně zasunout a vysunout přiloženým šroubovákem. Za toto a komfort při montáži tedy určitě palec nahoru.

 

Po připojení na napájení 24V střídavých jsem se začetl do manuálu. Co mě nadchlo bylo zjednodušené nastavení. Napoprvé to bez čtení nepůjde, ale modul lze skutečně aktivovat bez jediné SMS zprávy a druhý modul už dáte bez manuálu. Po spuštění reaguje na každé volání, to se dá jednoduše změnit stiskem tlačítka a naučením prvního čísla. Tím se modul automaticky přepne do režimu ověřování čísel. Měl jsem k dispozici verzi pro 6 čísel, která pro domácnosti určitě bohatě stačí. Ukládat čísla do modulu v menší firmě metodou prozvánění by byl asi oříšek, proto GSM klíč samozřejmě podporuje konfiguraci na dálku SMSkami. Tvar je velice jednoduchý, do jedné SMSky dostanete až 10 čísel najednou, naučit tak třeba 20 čísel je otázka pár minut.

Co mě zajímalo nejvíce je spolehlivost modulu. Testoval jsem i jiné výrobky a spolehlivost se ukázala jako největší úskalí. Nedostupný GSM modul na bráně v areálu většího podniku je pořádný průšvih a to si samozřejmě uvědomuje každý seriozní výrobce. GSM klíč PGM-AC01 byl tedy nejen dobře testován a software údajně obsahuje několik ochran proti různým výpadkům signálu, napájení, apod. Výrobce také montážním firmám nabízí zrychlené řešení reklamací. Jak to funguje je nad rámec této recenze.

Nový GSM klíč mám na své domácí bráně již rok a proto jej považuji za výrobek s nejlepším poměrem cena/výkon.

 

Děkujeme za recenzi a věřím, že si novou řadu GSM klíčů také zamilujete.

Za wiaPEST s.r.o.
Petr Stuchlý